Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w radomskiej Fabryce Broni „Łucznik”

Premier Rzeczpospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki, złożył wizytę w radomskim zakładzie zbrojeniowym o nazwie Fabryka Broni „Łucznik”. Szef polskiego rządu spotkał się z pracownikami sekcji produkcyjnej, która jest odpowiedzialna za produkcję broni. Broń ta jest następnie wykorzystywana do wyposażenia polskich sił zbrojnych.

Podczas swojej wizyty, premier wyraził swoje poparcie dla produktu krajowego. Jego pragnieniem jest, aby polskie siły zbrojne były wyposażone przede wszystkim w broń efektywną i nowoczesną, ale także krajowej produkcji. Premier Morawiecki gratulował pracownikom i zarządowi fabryki za rosnącą liczbę produktów przeznaczonych na eksport. Zwrócił także uwagę na fakt, że polska armia podczas obecnej kadencji rządu coraz częściej zamawia produkty wyprodukowane na terenie naszego kraju.

Halę produkcyjną, którą odwiedził premier, stanowi część Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu. Zakład ten jest elementem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Obecnie jest nie tylko liderem wśród producentów broni na polskim rynku, ale również osiąga zauważalne sukcesy na arenie międzynarodowej.