Wspólne działania Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na rzecz 12-latka z ostrą białaczką limfoblastyczną

Cyklicznie przeprowadzane akcje honorowego oddawania krwi przez radomską Komendę Wojewódzką Policji to już nasza mocno zakorzeniona tradycja. Tym razem, siły naszych mundurowych skierowane są na pomoc dla 12-letniego chłopca, który zmaga się z groźną chorobą – ostrą białaczką limfoblastyczną. W roku 2023, inicjatywa ta będzie miała już swą piątą odsłonę.

Zapraszamy wszystkich do Akcji w Komendzie Wojewódzkiej Policji na ul. 11 Listopada 37/59 w Radomiu, gdzie mundurowi oraz pracownicy cywilni z radością przyjmą każdego chętnego darczyńcę. Data najbliższej akcji przypada na czwartek, 19 października, a godziny jej trwania to 8.30-12.30.

Krew jest nieocenionym darem, który może uratować życie wielu chorych lub osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Nie ma substytutu dla tej życiodajnej płynnej tkanki. Dlatego też, niezależnie od grupy krwi, każda jej jednostka jest bezcennie cenna, a zapotrzebowanie na nią w szpitalach jest stale wysokie.

Chcemy zaznaczyć, że dawcą może zostać każda osoba zdrowa, ważąca przynajmniej 50 kg. Tym razem nasze działania wspiera także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha. Naszym celem jest pomoc dla Kuby – dwunastolatka, który powtórnie stawi czoła trudom walki z tą agresywną chorobą. Niestety, choroba ta powróciła, zmuszając chłopca do podjęcia kolejnej terapii oraz poszukiwania wsparcia w postaci krwi.