X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Radomiu zyskało nową salę do gimnastyki korekcyjnej

W mieście Radom, w X Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego z Oddziałami Integracyjnymi, powstała nowa sala do gimnastyki korekcyjnej. To wydarzenie było długo oczekiwane przez społeczność szkoły. Uroczyście otwarcie obiektu miało miejsce 11 czerwca 2024 roku.

Starania o utworzenie sali do gimnastyki korekcyjnej w X Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Radomiu trwały od dłuższego czasu. Dzięki funduszom uzyskanym od Gminy Miasta Radom oraz dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), udało się nie tylko wybudować wymarzoną salę, ale także zaopatrzyć ją w niezbędne szatnie i toalety. Wielkie otwarcie odbyło się 11 czerwca 2024 roku, co jest datą szczególną dla całej społeczności szkolnej.

Przy realizacji projektu budowy sali do gimnastyki korekcyjnej w X LO aktywnie uczestniczyła Wioletta Kotkowska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu. Jej zaangażowanie od samego początku było kluczowe dla powodzenia całego przedsięwzięcia.