Zapowiedź utrudnień w ruchu drogowym związanych z rowerową wyprawą w Radomiu

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu uprzedza o potencjalnych problemach związanych z ruchem ulicznym oraz funkcjonowaniem miejskiej komunikacji, które mają mieć miejsce 13 sierpnia, w niedzielę. Te utrudnienia są spodziewane między godziną 10 a 10.40 w konsekwencji przejazdu grupy rowerzystów. Obszar, który najbardziej odczuje te kłopoty to południowa część miasta.

Grupa rowerzystów planuje rozpocząć swoją podróż o godzinie 10 na Rynku w Radomiu. Przejazd będzie odbywać się pod nadzorem policji, a trasa obejmuje ulice: Grodzką, Wałową, Podwalną, Narutowicza, Limanowskiego, 1905 Roku, Łukasika i Wierzbicką. Następnie rowerzyści udadzą się drogą wojewódzką nr 744 w kierunku Trablic. Docelowym miejscem tej wyprawy jest Wierzbica.

Kilkuminutowe opóźnienia w kursach autobusów miejskich są możliwe na większości linii. Jednakże nie dotyczy to linii numer 3, 4, 6, 19, 24, 26 i 27. Ponadto, przejazd rowerzystów może sprawić chwilowe problemy dla ruchu kołowego.

Funkcjonariusze policji będą odpowiedzialni za zabezpieczenie przejazdu kolumny rowerzystów. Zgodnie z decyzją wydaną przez organizatorów, uczestnicy mają obowiązek przemieszczać się jedynie prawą stroną drogi (bez zajmowania więcej niż jednego pasa), nie przekraczać środka jezdni i zachowywać ostrożność. Przejazd samochodów jest niedopuszczalny podczas tego wydarzenia – jedynie rowerzyści oraz pojazdy medyczne mogą brać udział. MZDiK nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne niezgodności w trasie przejazdu z wydaną decyzją.

Zwracamy się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w obszarze przejazdu kolumny rowerzystów. Apelujemy również o stosowanie się do instrukcji osób kierujących ruchem lub – jeśli to możliwe – o unikanie tego rejonu miasta.