Zawody zapaśnicze w Radomiu: Triumf gospodarzy podczas Otwartych Mistrzostw Mazowsza

Na hali sportowej przy Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu miały miejsce Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w zapasach, w których udział wzięło ponad sto młodych zawodników. W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się reprezentanci gospodarzy – Klubu Sportowego Olimpijczyk Radom.

Mistrzostwa, odbywające się w sobotę, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na trzech matach rywalizowało równo 120 zapaśników, którzy walczyli o tytuły mistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych: młodzik, kadet i junior.

Po stronie radomian dominowała wyjątkowa forma sportowa. Zdobyli oni łącznie aż 25 medali, z czego 11 to złote trofea.

W kategorii młodzików po złoto sięgnęli: Stanisław Pypeć (48 kg), Piotr Beczek (52 kg), Igor Wasilak (62 kg) oraz Grzegorz Mital (68 kg). Wiktor Kobos (52 kg) i Jan Gwizd (85 kg) zdobyli srebrne medale, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli: Ludwik Wojtakowski (57 kg), Stanisław Zugaj (57 kg), Albert Gładyś i Krzysztof Dobrzański (85 kg).

W kategorii kadetów na najwyższym stopniu podium stanęli: Jan Chojak (51 kg), Szymon Zając (55 kg), Franciszek Kleczewski (65 kg), Przemysław Andrychowski (71 kg) oraz Mateusz Magierek (110 kg). Srebrne medale zdobyli: Piotr Chojak (60 kg), Jakub Wojtyła (65 kg), Cezary Staśkiewicz (71 kg) oraz Adam Pietruszka (110 kg). Maciej Grabowski (80 kg) i Tomasz Mital (92 kg) uplasowali się natomiast na trzecim miejscu.

Zapaśnicy klubu Olimpijczyk Radom zdobyli jeszcze cztery medale w kategorii juniorów. Złoto trafiło do: Bartosza Baćmagi (77 kg) i Jakuba Liska (130 kg), natomiast Illia Doretskyi (67 kg) i Vladimir Zozulya (77 kg) mogli cieszyć się z srebrnych medali.