Zbiórka żywności organizowana przez Caritas Diecezji Radomskiej w wielu miejscowościach na korzyść najbardziej potrzebujących

Caritas Diecezji Radomskiej podjął się organizacji zbiórki artykułów spożywczych dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Akcja, która miała miejsce przed świętami wielkanocnymi, objęła kilkanaście miejscowości w diecezji radomskiej. Zebrane produkty zostaną przekazane osobom borykającym się z trudnościami finansowymi.

Iwona Stępniewska, reprezentantka Caritas w Radomiu, podała informację, że do tej pory udało się zgromadzić około sześciu ton artykułów spożywczych. Zaznaczyła jednocześnie, że oczekuje jeszcze większej ilości, ponieważ nie wszystkie pieniądze z zbiórek organizowanych w szkołach trafiły do jej organizacji. Zdobyte do tej pory 6 ton żywności to wyłącznie efekt działań prowadzonych w sklepach.

W ramach akcji wolontariusze zebrali głównie towary z długim terminem ważności, takie jak makarony, konserwy, mąkę, kasze, ryż oraz kawę i herbatę. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki dla osób, które najbardziej ich potrzebują.

Wsparcie zostanie skierowane przede wszystkim do osób starszych (powyżej 60. roku życia), które prowadzą gospodarstwa domowe samotnie, jak również do rodzin wielodzietnych z niskimi dochodami.

Akcja zbiórki żywności została przeprowadzona w wybranych supermarketach i sklepach osiedlowych na terenie całej diecezji radomskiej, w tym między innymi w Radomiu, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach, Szydłowcu, Pionkach, Przysusze, Białobrzegach i Końskich.