Złożono apelacje ws. skazanego za śmiertelny wypadek drogowy b. posłanki Wiśniewskiej

Apelacje od wyroku wydanego w kontekście tragicznego wypadku samochodowego, który miał miejsce 30 października 2022 r. i w którym życie straciła była posłanka oraz liderka sanepidu w Radomiu, Lucyna Wiśniewska, zostały przekazane do Sądu Okręgowego w Radomiu. W pierwszej instancji, sąd wymierzył karę 3 lat pozbawienia wolności dla winnego zdarzenia drogowego oraz nałożył na niego dziesięcioletni zakaz kierowania pojazdami.

„Sprawa przechodzi teraz pod jurysdykcję Sądu Okręgowego, ponieważ zarówno przedstawiciel rodziny ofiary, jak i obrońca skazanego zdecydowali się na złożenie apelacji od decyzji Sądu Rejonowego”- powiedział Arkadiusz Guza, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Radomiu.

Jednakże, do tej pory nie ustalono jeszcze daty nowego rozprawy sądowej.

Przypomnijmy, że do straszliwej kolizji doszło na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach, niedaleko Skaryszewa. Oskarżony o spowodowanie wypadku, 59-letni mieszkaniec Opatowa, został oskarżony o celowe złamanie przepisów ruchu drogowego.

Zdaniem śledczych, sprawca jadąc autem marki volvo, dokonał niedozwolonego manewru wyprzedzania na znakowanym skrzyżowaniu i do tego z wyraźnie zbyt wysoką prędkością – 151 km/h. Takie zachowanie doprowadziło do zderzenia z prawidłowo poruszającym się mercedesem kierowanym przez Lucynę Wiśniewską. Nieszczęsna kobieta zginęła na miejscu.