Radom zapewni wsparcie dwudziestu niepełnosprawnym mieszkańcom poprzez nową instytucję opiekuńczą

W Radomiu, pojawia się plan otwarcia pierwszego w mieście domu opiekuńczo-mieszkalnego, który będzie służył jako schronienie i wsparcie dla dwudziestu osób z niepełnosprawnościami. Katarzyna Piechota-Kaim, pracownica urzędu miejskiego w Radomiu, podkreśla, że ten dom pozwoli jego mieszkańcom na samodzielne funkcjonowanie, jednak tylko do takiego stopnia, na jaki pozwolą ich fizyczne i intelektualne zdolności.

Nowo powstała placówka opiekuńcza ma za zadanie pomóc dwudziestu osobom niepełnosprawnym. Znajdzie się ona na ulicy Jana Pawła II w Radomiu, gdzie dziesięć osób zostanie stałymi rezydentami, a kolejnych dziesięć skorzysta z tzw. pobytu dziennego. Warunkiem koniecznym do korzystania z usług domu jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności.

Katarzyna Piechota-Kaim dodatkowo podkreśla, że mieszkańcy będą mogli prowadzić samodzielną egzystencję według swych umiejętności. Niemniej jednak, placówka zapewni również wsparcie w postaci rehabilitacji i pomocy w codziennych zadaniach. Planowany jest także rozbudowany obiekt kulturalny, który będzie zawierał przestronne pokoje z łazienkami oraz obszerną przestrzeń do zajęć artystycznych czy terapii.