Zmarł Zbigniew Ciesielski, prezes fundacji chrześcijańskiej „Droga Życia”

Niezwykle smutna informacja dotarła do mieszkańców Torunia w czwartek, 18 marca. To właśnie wtedy na profilu na Facebooku Zbigniewa Ciesielskiego pojawiła się informacja o jego śmierci. Ten wybitny mieszkaniec Radomia był prezesem Fundacji „Droga Życia”, która w dużym stopniu wpłynęła na życie wielu mieszkańców tego miasta. Pogrzeb Zbigniewa Ciesielskiego odbył się 20 marca.

Informacja o śmierci

Piorunująca wieść o tym, że zmarł Zbigniew Ciesielski, zaskoczyła wiele osób. Zaskoczenie potęgował fakt, że prezes Fundacji „Droga Życia” zmarł w wieku 60 lat. Informacja ta pojawiła się późnym popołudniem w czwartek, 18 marca. Przeczytać ją można było na profilu Zbigniewa Ciesielskiego na Facebooku. Pogrzeb odbył się w kościele ewangelicko-augsburskim, który zlokalizowany jest przy ulicy Reja 6 w Radomiu. Oczywiście, w związku z tym, że panują restrykcje związane z pandemią, najbliżsi Zbigniewa Ciesielskiego poprosili, aby tego wybitnego człowieka pożegnać nie w kościele, a na cmentarzu.

Kim był Zbigniew Ciesielski?

Dla wielu mieszkańców Radomia Zbigniew Ciesielski był niezwykle dobrze znaną osobą. To właśnie on stał na czele chrześcijańskiej Fundacji „Droga Życia”. W ciągu ostatnich lat to właśnie ta fundacja odpowiadała za organizowanie spotkań wigilijnych oraz wielkanocnych, które były skierowane do osób samotnych, a także i sromotnie pokrzywdzonych przez los. Wydarzenia te były niezwykle ważne w życiu mieszkańców Radomia.

Działanie fundacji Ciesielskiego w trakcie pandemii

W dobie pandemii, choć pojawiło się wiele obostrzeń, fundacja prowadzona przez Zbigniewa Ciesielskiego nie zawiesiła swojej działalności. Zamiast tego została zmieniona formuła. W związku z tym wolontariusze zaczęli odwiedzać potrzebujących bezpośrednio w ich domach i taki sam plan był przewidziany na nadchodzące śniadanie wielkanocne. Tym bardziej wszystkich mieszkańców i współpracowników zaskoczyła informacja o jego śmierci, gdyż jeszcze na początku miesiąca otwierał on pierwszy sklep socjalny w Radomiu.

Jeden komentarz w temacie “Zmarł Zbigniew Ciesielski, prezes fundacji chrześcijańskiej „Droga Życia”

Comments are closed.