23. edycja ogólnopolskiej akcji "Tak. Pomagam!" w Radomiu już dziś i jutro!

Aktywni wolontariusze z radomskiego oddziału Caritasu będą obecni w wielu sklepach na terenie miasta dzisiaj i jutro, promując 23. odsłonę akcji „Tak. Pomagam!”. Akcja ta, organizowana przez Caritas, jest krajową zbiórką żywności, która ma miejsce dwa razy do roku – tuż przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem.

Tegoroczne wydarzenie „Tak. Pomagam!”, które odbywa się 8 i 9 grudnia, ma zasięg nie tylko na terenie Radomia, ale również całego regionu radomskiego. Zarówno w piątek, jak i sobotę, osoby robiące zakupy mogą natknąć się na jednego z ponad 200 wolontariuszy Caritas Diecezji Radomskiej, którzy będą pełnili dyżury w różnych punktach handlowych.

Większość z tych punktów to duże supermarkety należące do ogólnopolskich sieci, jednak akcja obejmuje również lokalne sklepy w mniejszych miejscowościach. Wolontariusze będą zbierali dary od wszystkich chętnych, które później trafią do blisko 1500 osób potrzebujących z terenu całej diecezji.

Z zebranych produktów zostaną przygotowane specjalne świąteczne paczki oraz posiłki, które będą rozdawane w jadłodajniach Caritasu. Dzięki temu akcja „Tak. Pomagam!” przynosi bezpośrednie korzyści dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.