Progres w pracy nad nowym wiaduktem w Radomiu

Obecnie na terenie miasta Radomia trwają intensywne prace związane z budową nowoczesnego wiaduktu. Dzięki fotografom mamy możliwość śledzenia postępów w realizacji tego ambitnego projektu.

Miejsce pod przyszły przystanek kolejowy o nazwie „Radom Wschodni” zostało już odpowiednio przygotowane. Realizujący zadanie wykonawca rozebrał dawną strukturę wiaduktu, który znajdował się na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Lubelskiej w Radomiu. Demontażowi uległa również podpora wiaduktu, która była usytuowana pomiędzy pierwszym a drugim torem linii kolejowej łączącej Warszawę z Radomiem.

Z myślą o niezbędnej do rozbiórki specjalistycznej machinerii, na polecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., wykonawca wybuduje tymczasowe przejście kategorii F. Prace związane z jego budową będą realizowane nocami, co pozwoli uniknąć zakłóceń w ruchu pociągów.

Następne etapy prac obejmują konstrukcję podpór w międzytorzu, które staną się fundamentem dla nowego wiaduktu. Przygotowania do budowy peronu mają rozpocząć się na wstępie 2024 roku.