Zaległa kwestia budowy przystanku kolejowego Radom Południe przy ul. Sycyńskiej

Wizja stworzenia przystanku kolejowego Radom Południe przy ulicy Sycyńskiej, mimo wieloletnich starań, wciąż pozostaje niespełniona. Przystanek ten miałby znacząco ułatwić komunikację dla mieszkańców osiedla Południe. Chcąc obecnie skorzystać z pociągu, na przykład w celu podróży do Warszawy, są oni zmuszeni korzystać z usług miejskiego transportu publicznego, by dostać się na główny dworzec. Pokonanie tej trasy linią numer 7 zajmuje im średnio 13 minut.

Pomysł wybudowania przystanku cieszył się szerokim poparciem zarówno ze strony lokalnych władz miasta, jak i pracowników kolei. Wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie do realizacji tego projektu. Niemniej jednak, PKP Polskie Linie Kolejowe deklarują, że prace ruszą dopiero po spełnieniu przez miasto swojego udziału w inwestycji – budowy kładki dla pieszych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. twierdzą, że rozpoczną działania związane z budową przystanku Radom Południowy, kiedy Miasto Radom dostosuje się do wcześniej zadeklarowanych zobowiązań. Oznacza to konieczność zabezpieczenia przez samorząd odpowiednich funduszy, zdobycia i przekazania na czas dokumentacji projektowej dotyczącej kładki dla pieszych oraz podpisania właściwego porozumienia. Jak informuje Anna Znajewska-Pawluk z zespołu prasowego PKP PLK, firma jest gotowa do natychmiastowego rozpoczęcia prac nad projektem, jak tylko miasto spełni zobowiązania wynikające z ustaleń.