O zmianach na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu mówiło się już w połowie lipca. W tym czasie do życia powołano nową Radę Patronacką uczelni. Co to oznacza? Na jakie korzyści w związku ze zmianą mogą liczyć studenci? Zapraszamy do czytania!
Rada Patronacka reaktywowana
Poprzednia Rada Patronacka Uniwersytetu w Radomiu została rozwiązana sporo czasu temu. Zamieniono ją na Radę Uczelni. Obecnie ponownie uruchomiono działanie Rady Patronackiej, której aktualny skład jest imponujący. Inicjatywa wyszła ze strony rektora uczelni Sławomira Bukowskiego. Przewodniczącym Rady ponownie zostanie Marek Suski, który tę samą funkcję obejmował podczas poprzednio istniejącej Rady Patronackiej.
Aktywnymi członkami Rady Patronackiej są przedstawiciele różnych stanowisk. Możemy wyróżnić m.in. 3 wiceprezydentów Radomia, posłów PiS, PSL, przewodniczącą i radną Rady Miejskiej, przedstawicielkę radomskiej Solidarności, a także szerokie grono przedsiębiorców i przedstawicieli takich spółek, jak ENEA SA, TECHMATIK SA, czy ITM Poland Sp. z o.o. W sumie wyróżnić możemy ponad 20 osób, które wchodzą w skład Rady Patronackiej.
Jaki jest cel reaktywacji Rady Patronackiej?
Głównym powodem, dla którego ponownie powołano Radę Patronacką, jest chęć rozwoju. Członkowie Rady planują kreatywne działanie, które pomoże w ewaluacji i rozwoju uczelni, tworzeniu społeczeństwa innowacyjnego, a także na kreowanie pozytywnego wizerunku nie tylko samej uczelni, ale również miasta oraz regionu radomskiego. Ponadto mają powstać nowe kierunki studiów. Obecnie głównym celem jest również ewaluacja obecnie istniejących kierunków kształcenia, czyli zbadanie ich wartości.
Wiele wskazuje na to, że Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu czekają zmiany na lepsze. Jesteście ciekawi efektów? Pierwsze zmiany powinny być widoczne już wkrótce.