Bal w radomskim Zespole Szkół Muzycznych

W czwartek, 19 stycznia, liczna grupa przedszkolaków z okolic Radomia udała się do sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych na uroczysty bal prowadzony przez pana Bemola. Wydarzenie to było częścią cyklu poranków muzycznych skierowanych specjalnie do małych dzieci. Podczas imprezy maluchy miały okazję podziwiać wspaniałe widowisko muzyczne oraz zdobyć trochę wiedzy na temat instrumentów, tańców i muzyki.

W roku akademickim zaplanowano ich cztery; pierwszy miał miejsce w październiku i nosił tytuł „W krainie Pana Bemola”. Natomiast ze względu na okres karnawałowy czwartkowe spotkanie było prawdziwym „Balem u Pana Bemola”.

Jest to postanowienie naszej szkoły dla najmłodszych. Jest to kontynuacja z lat ubiegłych, kiedy to odbywały się tzw. poranki muzyczne. Dzięki zreformowaniu formuły i włączeniu głównej, przodującej postaci, zyskały one tytuł „Spotkania z Panem Bemolem”. Każde z tych spotkań ma swój specjalny temat. Dziś głównym elementem były tańce z różnych epok i stylów muzycznych, więc zakładam, że zabawy było co niemiara.