Zakończono prace nad oświetleniem radomskiego lotniska

Port Lotniczy Warszawa-Radom uruchomił 500 lamp oświetlenia nawigacyjnego w kilku odmianach. System oświetlenia na radomskim lotnisku pozwala na precyzyjne podejście do lądowania samolotów. Radom posiada jeden z najbardziej zmodernizowanych systemów oświetlenia w Europie Wschodniej. Teraz można obserwować, jak lotnisko wygląda po zachodzie słońca.

Na lotnisku w Radomiu starty i lądowania mogą odbywać się zarówno od strony miasta, jak i od strony Malenczyna, w zależności od wiatru i innych czynników. Preferowane są lądowania od strony Malenczyna. W awionice do oznaczenia kierunku lądowania i startu używa się terminów 07 i 25, przy czym 07 oznacza stronę miejską, a 25 stronę Malenczyna. Niektóre światła nawigacyjne i podświetlane znaki pionowe są w całości oparte na technologii LED z wyposażeniem OCEM, z wyjątkiem jednego wskaźnika. Dodatkowo dla kierunku 07 funkcjonuje system świateł podejścia prostego.

System zawsze śledzi funkcjonowanie poszczególnych elementów. W każdym momencie, gdy pojawia się problem, wszystkie dane są prezentowane na osobnej stronie, z którą może zapoznać się zespół techniczny lotniska.

Dzięki zastosowanym aplikacjom, a także nowoczesnemu sprzętowi, system nawigacji lotniska Warszawa-Radom jest jednym z najnowocześniejszych w Europie Wschodniej.