Bezmyślne zachowanie dwóch kierowców z Radomia może skończyć się 3 latami więzienia

Do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy siedzieli za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu, doszło 30 maja 2024 roku. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili czynności wobec obu kierowców, którym może grozić surowa kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Kierujący BMW na ulicy 1905 Roku w Radomiu został zatrzymany przez policjantów. 55-latek miał w swoim organizmie 1,6 promila alkoholu – powiedziała Justyna Jaśkiewicz, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Kolejne zatrzymanie miało miejsce na ulicy Stasieckiego. Tym razem to kierowca Mercedesa okazał się być nietrzeźwy. Wynik testu alkomatem u 36-latka pokazał 1,3 promila alkoholu we krwi. Jakby tego było mało, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, co potwierdziło sprawdzenie w policyjnej bazie danych. Co więcej, w aucie znajdowało się aż sześciu pasażerów, w tym trzy dzieci – poinformowała również Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

Obecnie obaj kierowcy muszą przygotować się na surowe konsekwencje swojego zachowania. Mogą zostać ukarani nie tylko wysoką grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów, ale także karą do trzech lat pozbawienia wolności – zakończyła swoją wypowiedź Jaśkiewicz.