Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Radomia i okolicy

Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce, zarejestrowany u około 20 tysięcy Polek każdego roku. Odpowiednio wcześnie wykryty, znacznie zwiększa możliwość skutecznego leczenia.

Od piątku 10 listopada, kobiety z Radomia i pobliskich miejscowości będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Badania te będą realizowane przy użyciu zaawansowanej technologicznie aparatury.

Specjalistyczny pojazd – mammobus, w którym przeprowadzane będą badania, zostanie udostępniony dla kobiet z Radomia i okolic w dniach od 10 do 15 listopada. W czasie od piątku do poniedziałku (10-13 listopada) pojazd ten będzie stacjonował przy Radomskim Centrum Onkologii na ulicy Uniwersyteckiej 6a. Będzie czynny 10, 12 i 13 listopada, w godzinach od 8:30 do 16:00. Po tym czasie mammobus rozpocznie trasę po sąsiednich miejscowościach. Znajdzie się on 14 listopada przy SPZOZ w Przytyku, Podgajek na ulicy Kościelnej 15 oraz 15 listopada przy SPZZOZ w Pionkach, na ulicy Sienkiewicza 29. W tych dniach będzie również czynny od 8:30 do 16:00.