Budowa hali produkcyjnej dobiega końca

Ulica Wrocławska w Radomiu to miejsce, w którym firma Durr Polska kończy obecnie budowę powierzchni produkcyjno-magazynowej o powierzchni 5 000 metrów kwadratowych. Przodujący niemiecki biznes radomskiego przemysłu metalowego znajduje się przy ulicy Żółkiewskiego.

Firma Durr Polska powstała w Radomiu w 1990 roku i od tego czasu powoli się rozrasta i oferuje coraz więcej usług. Będąc częścią światowej grupy Dürr w Bietigheim-Bissingen w Niemczech, Durr Polska dostarcza całościowe systemy transportu procesowego dla fabryk samochodowych, lakierni i miejsc montażu. Ponadto dostarcza systemy transportowe do innych branż związanych z sektorem motoryzacyjnym. Kompletnie zbudowane (pod klucz) systemy są aktywnie wykorzystywane w wielu fabrykach samochodowych z całego świata.

Należy zauważyć, że w Radomiu nie tylko składane są pełne linie produkcyjne, ale w ich tworzenie zaangażowani są również polscy eksperci. Łatwiej byłoby wskazać marki samochodów, które nie korzystają z urządzeń produkowanych w Radomiu, niż te, które korzystają. Niemniej jednak głównym nabywcą radomskiej firmy jest niemieckie przedsiębiorstwo Volkswagen.