Trwa budowa nowej serwisowni ministerstwa finansów!

W Radomiu na Wośnikach planowana jest budowa budynku Ministerstwa Finansów oraz dużego centrum usługowego, w którym będą przechowywane wszystkie informacje dotyczące Krajowej Administracji Skarbowej. Całkowity koszt projektu przekroczy 200 milionów złotych.

Trwa proces projektowania projektu budowlanego, który jest potrzebny do uzyskania pozwolenia na budowę. Trwają również starania o uzyskanie wszystkich zgód administracyjnych. Budowa rozpocznie się w tym roku, ale określenie dokładnej daty jest trudne ze względu na wydłużony czas określony przepisami. Budimex, firma odpowiedzialna za tę inwestycję, ma 31 miesięcy na realizację przedsięwzięcia od momentu podpisania umowy 4 sierpnia ubiegłego roku – informuje Michał Wrzosek, przedstawiciel Budimeksu.

Budimex jest odpowiedzialny za wykonanie projektu i budowę budynku technicznego składającego się z jednokondygnacyjnej części technologicznej (w której znajdują się pomieszczenia techniczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwerowni oraz pomieszczenia pomocnicze) oraz dwukondygnacyjnej części administracyjno-biurowej wraz z niezbędnym wyposażeniem. Umowa obejmuje również połączenie obecnego budynku technologicznego z nowym oraz wykonanie prac związanych z zagospodarowaniem terenu przy budowie nowej serwerowni, a także uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.