Charytatywne zajęcia tańca zumba

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 na osiedlu Południe odbył się charytatywny maraton zumby, podczas którego można było przekazać dowolną kwotę do skarbonki, a następnie bawić się przy muzyce. Nie zabrakło również poczęstunku i wypieków przygotowanych przez uczniów i nauczycieli radomskiej szkoły, do której 9-latek uczęszczał przed chorobą.

Kasia Gac, Teresa Walerczak, Monika Putkowska-Kulińska, Katarazyna Kramarczyk, Magdalena Madej, Julita Ziółek, Anna Kamińska i Rodrigo Rodriguez byli instruktorami podczas imprezy.

W najbliższym czasie odbędzie się wiele innych akcji, w których będzie można wziąć udział, aby zaoferować swoją pomoc Nikosowi, np. XV Bieg Kazików, Radomski Jarmark Dziecięcy, mecze Hydro Truck Radom, zbiórka nakrętek w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 w Radomiu.

W ubiegłym roku u Nikodema Jurkowskiego zdiagnozowano IV stopień złośliwego nowotworu neuroblastomy. W związku z tym przeszedł chemioterapię, operację, a także przeszczep szpiku kostnego, które zakończyły się sukcesem, jednak nadal jest w trakcie rekonwalescencji. Cały koszt terapii medycznej za granicą został oszacowany na około cztery miliony złotych.