Zwiedzanie kościoła pod patronatem Jana Chrzciciela

Zgodnie ze zwyczajem, Kaziki rozpoczęły się wystawną mszą świętą w Bazylice Mniejszej pw. św. Kazimierza, której przewodniczył biskup Marek Solarczyk.

Kazimierza, której przewodniczył biskup Marek Solarczyk. Ponadto w programie znalazło się wiele innych atrakcji. Jana Chrzciciela z przewodnikiem Łukaszem Zaborowskim, autorem przewodnika po radomskiej farze, który również był promowany w ramach obchodów Kazików 2023.

Tegoroczne Kaziki odbędą się od 4 do 19 marca. Z okazji upamiętnienia patrona naszego miasta zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i naukowych, w tym między innymi: warsztaty, bieg, konkurs wiedzy, wieczór poezji i inne. Zgodnie ze zwyczajem, kulminacyjnym punktem obchodów będzie wręczenie Nagrody Świętego Kazimierza, przyznawanej osobom, które wniosły wybitny wkład w propagowanie historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego naszego miasta.

W sobotę, 4 marca rozpoczęły się Kaziki 2023. W ramach uroczystości dla zwiedzających przewidziano zwiedzanie z przewodnikiem kościoła św. Jana Chrzciciela w Radomiu.