Coraz więcej włamań do mieszkań na terenie Radomia

W ostatnim czasie pojawiły się zgłoszenia o włamaniach na osiedlach Golębiów, Michałów i Prędocinek. Celem złodziei są mieszkania na niższych kondygnacjach budynków, a osoby mieszkające w tych rejonach zamieszczają ostrzeżenia na forach internetowych. Policja wydaje komunikaty o zachowaniu ostrożności, także dla osób mieszkających w parafiach. Okres wakacyjny to doskonała okazja dla przestępców do znalezienia domów, których właściciele przebywają poza domem.

Mieszkańcy internetowych forów dyskusyjnych alarmują, by uważać na osoby, które chodzą do bloków i sprawdzają klamki, by dowiedzieć się, czy ktoś jest w środku. Najwięcej zgłoszeń pochodzi z osiedli Gołębiów i Nad Potokiem, ale ostatnio nawet z Prędocinka. Jedna z naszych czytelniczek zdradziła nam, że zadzwonił do niej mężczyzna, który powiedział, że jest kurierem. Pytał, czy jest u siebie. Mimo że nie żądałam żadnej przesyłki, pewnie chciał się dowiedzieć, czy moje mieszkanie jest wolne – domyśla się rozmówczyni.

Włamywacze stosują różne techniki wyboru celów, ale jedno jest pewne: uważnie obserwują i potrafią rozpoznać, które domy są niezamieszkane. Jeśli natrafią na pusty dom, szybko się do niego włamują, wchodząc na balkon lub otwierając drzwi. Szczególnie narażone są mieszkania znajdujące się na niższych poziomach kompleksów mieszkaniowych, a do włamań dochodzi najczęściej w godzinach nocnych. Radomska policja podała, że w ostatnim czasie nastąpił wzrost tego typu zdarzeń.