Konkurs na młodzieżową inicjatywę roku

Magdalena Starzyńska i Natalia Król, uczennice V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu, zostały nagrodzone w ogólnopolskim konkursie na „Młodzieżową Inicjatywę Roku 2022”. Konkurs ten był koordynowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Celem konkursu było propagowanie zachowań obywatelskich i wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem strategii przeznaczonych dla młodzieży; istotne było również propagowanie głównych tematów poruszanych w ramach Europejskiego Roku Młodzieży, takich jak m.in. transformacja ekologiczna i cyfrowa, szanse i potencjał młodzieży w Unii Europejskiej, perspektywy zawodowe młodych dorosłych w strukturach Unii Europejskiej, aktywne zaangażowanie w życie społeczne i zdrowie psychiczne.

Zwycięscy licealiści odebrali wyróżnienia w Warszawie, a towarzyszyła im Agnieszka Gierwatowska, opiekunka projektu. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu organizowanym przez Kancelarię Premiera związanym z Europejskim Rokiem Młodzieży.