Wandale zniszczyli radomski grill miejski

Nie da się już zebrać z kumplami na parkowych ławkach w pobliżu grilla przy ulicy Rybnej w Radomiu. To miejsce relaksu, w którym radomianie zwykli się gromadzić, zostało całkowicie zrujnowane. Sprawcy przewrócili grilla, połamali betonowe słupki pod ławki i rozbili cementowy stół.

Zaraz po świętach Bożego Narodzenia było widać, że dokonano pewnych zniszczeń. Naprawdę trudno jest zrozumieć bezsensowny wandalizm, który miał miejsce. Dowody na to, że ludzie korzystali z tego terenu, np. używany grill, świadczyły o tym, że miejsce to było często odwiedzane. Niestety, całkowicie zniszczony został betonowy stół i ławki, przez co ten teren rekreacyjny na razie nie nadaje się do użytku – informuje Marcin Gutkowski z Zakładu Usług Komunalnych.

Spokojne miejsce w mieście obok mostu przy ulicy Rybnej zostało wybrane przez autorów projektu radomskiego budżetu obywatelskiego jako idealne miejsce na budowę grilla. Po dwóch latach planowania i budowy miejski grill został ukończony. W tej chwili ekipa ocenia zniszczenia dokonane przez wandali i nie jest pewna, czy uda im się samodzielnie naprawić szkody. Mimo to będą próbowali je naprawić – dodaje Marcin Gutkowski.