dni-radomia

Dni Godności w Radomiu – festyn rodzinny i atrakcyjny kiermasz

Dnia 10 czerwca w Radomiu rozpoczęły się Radomskie Dni Godności 2022, zapewniając liczne rozrywki i atrakcyjny kiermasz dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic. Radomskie Dni Godności to trzydniowa impreza, która potrwa od piątku do niedzieli (10-12 czerwca br.). I warto dodać, że każdy dzień radomskiego świętowania przynosi ze sobą nowe i fantastyczne atrakcje dla całych rodzin.

Radomskie Dni Godności – piątek, 10 czerwca

Radomskie Dni Godności 2022 rozpoczęła uroczysta Msza św. w Katedrze Radomskiej, którą poprowadził biskup Marek Solarczyk. A po mszy odbył się przemarsz korowodu, który skierował się na radomski rynek, gdzie odbyło się oficjalne przekazanie kluczy do Bram Miasta Radomia osobom z niepełnosprawnościami.

Następnie goście imprezy przenieśli się na IV Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „Tacy Sami”, a także na jarmark prac artystycznych organizacji pozarządowych. Później odbył się festyn rodzinny, podczas którego można było delektować się popcornem, watą cukrową i przysmakami z grilla. Natomiast dzieci mogły m.in. malować twarze i pleść warkoczyki.

Pierwszy dzień imprezy zamknęły koncerty takich artystów jak Norbi i Paweł Binkiewicz „Biba”, a także pokaz iluzjonisty Just Edi Show.

Radomskie Dni Godności – sobota, 11 czerwca

W sobotę Radomskie Dni Godności rozpoczęły się od Pokazu Mody Osób z Niepełnosprawnościami, na którym pojawiło się wielu mieszkańców miasta. Później uczestnicy wydarzenia mogli bawić się na jarmarku prac artystycznych organizacji pozarządowych, a także na festynie rodzinnym, który oferował dzieciom wiele wspaniałych zajęć i rozrywek. Jednymi z największych były dmuchańce, trampoliny i karuzela.

Natomiast po południu zaczęły się koncerty na żywo, które potrwały aż do późnego wieczora. Na sobotniej scenie wystąpili tacy artyści jak FOCUS oraz Kordian i Alicetea.

Radomskie Dni Godności – niedziela, 12 czerwca

W niedzielę Radomskie Dni Godności przeniosą się na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji zalew Borki, gdzie odbędzie się ostatni dzień tej wspaniałej imprezy. W ramach programu wystartuje impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnościami, które będą mogły sprawdzić swoje umiejętności w meczu piłki siatkowej oraz na spływie kajakowym.

Wszystkim wydarzeniom będzie towarzyszyć festyn rodzinny – z pyszną gastronomią i rozrywkowymi zajęciami dla osób w każdym wieku.

Sporo atrakcji będzie też do dyspozycji podczas tegorocznych Dni Raciborza, o których piszemy na raciborzinfo.pl.