Dołącz do świątecznej inicjatywy diecezji radomskiej: Paczuszka dla Maluszka

Ruch Światło-Życie diecezji radomskiej, nie po raz pierwszy, angażuje się w świąteczną inicjatywę o nazwie „Paczuszka dla Maluszka”. Ta akcja jest cyklicznym projektem, który od roku 2013 organizowany jest przez Fundację Małych Stópek.

Koordynację akcji, która swoje początki miała 3 grudnia, przejęła Diakonia Życia we współpracy z Diakonią Społeczną. Anna Kozłowska, animatorka z Diakonii Życia, wyraziła cel tej akcji mówiąc: „Pragniemy aby w czasie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia ludzie zdecydowali się na chwilę refleksji, spowolnienia i otworzenia na potrzeby drugiego człowieka. Jednocześnie to doskonały moment by przypomnieć sobie o ważności pomocy potrzebującym i o konieczności opuszczenia swojej strefy komfortu.”.

Akcja tego roku zaplanowana jest na wsparcie Domu Samotnej Matki „Victoria”, zlokalizowanego w miejscowości Majdany niedaleko Kozienic. „Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Paczki można przygotować indywidualnie, ale możliwe jest także zaangażowanie całych wspólnot parafialnych czy grup ludzi” – dodaje Anna Kozłowska.