Druga edycja Rodzinnych Warsztatów Świątecznych w Radomiu – poznaj tradycje ukraińskie

Stowarzyszenie Zielona Akcja we współpracy ze społecznością Ukraińską ma przyjemność zaprosić na wyjątkowe Rodzinne Warsztaty Świąteczne. To niepowtarzalna okazja do spędzenia czasu w kameralnej atmosferze, poznania zwyczajów świątecznych praktykowanych na Ukrainie, a także do kreatywnej zabawy. Wydarzenie odbędzie się w historycznej Kamienicy Deskurów, zlokalizowanej przy malowniczym rynku w Radomiu. Rozpoczęcie jest zaplanowane na godzinę 14 dnia 9 grudnia.

Na uczestników drugiej edycji Rodzinnych Warsztatów Świątecznych czeka szereg atrakcji. Celem wydarzenia jest nie tylko integracja, ale również przybliżenie tradycji Bożego Narodzenia obchodzonych w kulturze ukraińskiej.

W ramach warsztatów, każdy będzie miał możliwość wykonania unikalnego stroika bożonarodzeniowego, jak również różnorodnych ozdób świątecznych. Do ich stworzenia posłużą między innymi materiały pochodzące z recyklingu. Szczególnie dla najmłodszych przewidziano możliwość wykonania własnej, niepowtarzalnej ozdoby na choinkę, którą dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.

Kluczowym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest również śpiew. Dlatego też nie zabraknie wspólnego entuzjastycznego śpiewania kolęd i pastorałek w języku polskim oraz ukraińskim. Wśród atrakcji przewidziano również tradycyjne ubieranie choinki, co na pewno wprowadzi wszystkich w rodzinny, świąteczny nastrój.

Dzień ten upłynie także pod znakiem degustacji świątecznych przysmaków. Na koniec, najważniejszym punktem programu będzie spotkanie z Mikołajem, podczas którego każdy będzie mógł wręczyć mu osobiście list, napisany własnoręcznie.