Wizyta Mikołaja rozjaśniła twarze dzieci w radomskich szpitalach

W sobotę, Święty Mikołaj razem z asystą odwiedził młodych pacjentów hospitalizowanych w radomskich placówkach medycznych. Wydarzenie to stanowiło kolejną odsłonę tradycyjnego już Mikołajkowego Rajdu Uśmiechu.

W skład grupy wizytującej szpitale weszli przedstawiciele różnych służb mundurowych, ratownicy medyczni, reprezentanci organizacji społecznych, a przede wszystkim osoby tchnące dobrą wolą. Z ich inicjatywy powstała idea Mikołajkowego Rajdu Uśmiechu – wydarzenia mającego na celu przyniesienie radości i satysfakcji najmłodszym pacjentom.

Inspiracją do stworzenia tej akcji była chęć dzielenia się czymś wyjątkowym, szczerość, której tak często nam brakuje, oraz pragnienie dopełnienia naszych ludzkich niedoskonałości. – Chcemy się podzielić wszystkim tym, co mamy najlepszego, pięknego i prawdziwego – deklarował Święty Mikołaj, będący jednym z organizatorów rajdu.

Arkadiusz Gradowski, prezes Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu, podkreślał zaś istotę wsparcia dla tej inicjatywy. – Zawsze jesteśmy gotowi do niesienia pomocy i z wielkim zaangażowaniem się w nią angażujemy. Chcemy przekazać tę pozytywną energię, którą mamy. Jako część zespołu medycznego odwiedzającego regularnie szpitale, wiemy jak ważne są takie akcje dla pacjentów borykających się z różnymi problemami – dodał.