Droga powiatowa wkrótce zostanie przebudowana

Ruszyła przebudowa 2,1-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Zacharzów-Smardzew w gminie Radzanów. Inwestycja będzie kosztować blisko 3,2 mln zł i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna zakończyć się jesienią. Wyłoniona w przetargu firma Zyko – Dróg z Radomia zobowiązała się do poszerzenia drogi, wykonania robót ziemnych i odwodnienia oraz położenia dwóch warstw asfaltu. W ubiegłym tygodniu członkowie Zarządu Powiatu, w tym starosta Sylwester Korgul, Bartłomiej Kowalczyk, wicestarosta białobrzeski oraz Anna Dudkiewicz, podpisali umowę w Starostwie Powiatowym w Białobrzegach.

Koszt robocizny wynosi 3 196 928,06 zł. Jak już wcześniej wspomniano, Starostwo Powiatowe w Białobrzegach otrzymało dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polskiego Czynu. Powiat przeznaczył część swojego budżetu na przebudowę, dokłada się do niej również gmina Radzanów.

To tylko jedna z kilkunastu dróg powiatowych, które zaplanowano do przebudowy w bieżącym roku. Prace będą wykonywane we wszystkich gminach regionu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do późnej jesieni powinny zakończyć się wszystkie drogi, co w sumie da 19 kilometrów nowych dróg.