Tradycyjny koncert w radomskiej katedrze

W minioną niedzielę, 22 stycznia, w Katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu odbył się koncert Orkiestry Grandioso. Podczas występu można było usłyszeć najbardziej lubiane kolędy polskie i zagraniczne, a także kilka klasycznych utworów świątecznych.

W radomskiej katedrze odbyła się zwyczajowa noworoczna uroczystość z udziałem orkiestry Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego oraz zespołów tanecznych pod kierunkiem Renaty Pijanowskiej i Pauliny Kacprowicz. W spektaklu wykorzystano klasyczne kolędy i melodie świąteczne polskie i zagraniczne, a także muzykę filmową.

Ponadto, podczas koncertu zbierano fundusze na zakup kostiumów, instrumentów i finansowanie wyjazdów orkiestry na festiwale. Można było wpłacać datki do słoików lub kartą kredytową, a wielu zdecydowało się wesprzeć muzyków.

„Grandioso” to renomowana młoda orkiestra dęta z Radomia, która działa przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej. Powstała w 1978 roku, a jej członkowie mają od 10 do 25 lat, pochodzą z Radomia i okolic.