Dzień otwarty w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu przyciąga wielu zainteresowanych

Jasne poranne słońce dnia 11 kwietnia rozświetliło korytarze Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu, które tętniły życiem w nietypowy dla piątku sposób. W tym dniu szkoła otworzyła swoje drzwi dla młodych ludzi poszukujących odpowiedniego kierunku edukacji na nadchodzący rok szkolny 2024/25. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

’Budowlanka’ to wybór, który zawsze trafia w dziesiątkę – mówili zgodnie odwiedzający. Już od rana można było zauważyć grupki uczniów ze szkół podstawowych poruszających się po szkolnych korytarzach. Niektórzy przyszli z rodzicami, inni zaś w małych grupach.

Maria Świerczyńska, dyrektor placówki, w rozmowie z nami wyjawiła, że liczba odwiedzających przekraczała 170 osób. Uczniowie i uczennice tej placówki chętnie pełnili rolę przewodników, oprowadzając gości po szkole i prezentując jej atuty.

Zorganizowane dla gości konkursy i pokazy z zakresu chemii i fizyki przyciągały tłumy. Nie zabrakło też sportowych emocji – odwiedzający mogli podglądać zmagania zapaśników podczas sparingu. Duże poruszenie wywołał również turniej halowej piłki nożnej, rozgrywany pomiędzy drużynami z poszczególnych klas.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również nowoczesne pracownie Branżowego Centrum Umiejętności, które niedawno otworzyło swoje drzwi. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć je na własne oczy i przekonać się o wysokim standardzie edukacji oferowanej przez szkołę.