Funkcjonariusze Straży Granicznej z Radomia rozbijają zorganizowaną grupę przestępczą pomagającą cudzoziemcom w nielegalnym przekraczaniu granicy

W mieście Radom doszło do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Grupa ta była podejrzana o wspieranie cudzoziemców w nielegalnym przekraczaniu granicy Polski. Na południowych terenach Mazowsza, działali oni w ten sposób przez pełne 5 lat. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, iż wśród podejrzanych są także pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu.

Akcją rozbicia grupy przestępczej zajmowała się Placówka Straży Granicznej w Radomiu. Zatrzymanych zostało 10 osób, z których 5 trafiło do aresztu. W kręgu podejrzanych znaleźli się również pracownicy urzędu pracy. O szczegółach akcji poinformowała kpt. SG Dagmara Bielec, rzeczniczka Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Informacje o śledztwie podlegają nadzorowi Prokuratury Rejonowej w Grójcu.

Zatrzymania i przeszukania mieszkań podejrzanych oraz biur w siedzibie powiatowego urzędu miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Wynik przeszukań opisała kpt. Bielec – funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli kilkadziesiąt nośników danych, takich jak karty sim, pendrivy, komputery i telefony komórkowe. Znaleziono również kilkadziesiąt pieczątek firmowych, dokumenty bankowe oraz zaświadczenia i oświadczenia.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono cztery samochody o łącznej wartości przekraczającej 187,6 tys. zł, gotówkę w wysokości ponad 187 tys. zł oraz 1,8 tys. euro.