Przejazd grupy rolkarzy przez Radom może spowodować utrudnienia w ruchu – informacje od Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (MZDiK) w Radomiu ostrzega, że planowany przejazd grupy rolkarzy przez miasto może spowodować pewne problemy z komunikacją miejską i ruchem drogowym. Oczekuje się, że te utrudnienia wystąpią 31 maja, który jest dniem przeprowadzenia tej aktywności.

Impreza zatytułowana Nightskating Radom, podczas której odbędzie się omawiany przejazd, zaplanowana jest na wieczór 31 maja. Przewiduje się, że zakłócenia mogą wystąpić między godzinami 20:00 a 21:30. To wynika z faktu, że uczestnicy tego wydarzenia będą korzystać z pasów ruchu na trasie ich przejazdu.

Początek zgromadzenia zaplanowano na parkingu przy sklepie Decathlon znajdującym się przy alei Grzecznarowskiego. Pod nadzorem policji i strażników miejskich, uczestnicy imprezy pokonają trasę biegnącą przez szereg ulic miasta. Trasa obejmuje aleję Grzecznarowskiego oraz ulice Słowackiego, 25 Czerwca, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Paderewskiego, Sępołowską, Rapackiego, Chrobrego, 11 Listopada, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego, Toruńską, Wierzbicką, Łukasika, 1905 Roku, Młodzianowską, Pallotyńską i Jana Pawła II. Trasa zakończy się ponownie na parkingu Decathlon przy alei Grzecznarowskiego.

Według informacji podanych przez MZDiK, zgromadzenie zostało zgłoszone do Urzędu Miejskiego w Radomiu przez osobę prywatną. MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie trasy przejazdu oraz przestrzeganie poleceń osób kierujących ruchem.