Radomiak uzyskuje wsparcie finansowe od miasta w formie pożyczki wynoszącej dwa miliony złotych

W wyniku niedawnej decyzji radnych, miasto zdecydowało się udzielić wsparcia finansowego klubowi piłkarskiemu Radomiak. Wsparcie to ma formę pożyczki i wynosi dwa miliony złotych. Klub, który utrzymując się na najwyższym poziomie rozgrywkowym, Ekstraklasie, zwrócił się do Rady Miejskiej oraz władz miasta z prośbą o pomoc finansową.

Sławomir Stempniewski, Prezes Zarządu Radomiak S.A., wyjaśnił, że kluczowa jest dla nich pomoc finansowa w kontekście tzw. cash flow. Zaznaczył, że klub dokonał znacznych inwestycji, zwłaszcza w odniesieniu do Koniówki, ale również korzysta z obiektu RCS znajdującego się przy ulicy Struga 63. Obiekt ten wymagał jednak dodatkowych wydatków ze strony klubu. Musieli oni zaopatrzyć go we wszelkie niezbędne meble i sprzęty, aby spełniał wymogi Ekstraklasy. Koszt wyposażenia stadionu wyniósł około miliona złotych.

Prezes klubu z Radomia podkreślił także, że do bieżących wydatków należy m.in. opłata za dzierżawę stadionu, wynosząca 150 tysięcy złotych miesięcznie oraz ponad cztery miliony złotych przeznaczone na organizację meczów ekstraklasowych. Dodatkowo, Radomiak zobowiązany jest do zapłaty kary w wysokości pół miliona złotych za niewypełnienie limitu minut gry młodzieżowców.