</h1>"Niepodległościowa Dyszka" znów gromadzi biegaczy w Radomiu<h1>

Choć do startu „Niepodległościowej Dyszki” pozostał jeszcze jeden miesiąc, liczba zgłoszeń już przekroczyła barierę 100 uczestników. Jest to wydarzenie, które odbędzie się 11 listopada i jest organizowane przez stowarzyszenie Biegiem Radom. To już kolejna edycja tego wydarzenia sportowego, które ma swoje korzenie w historii.

„Niepodległościowa Dyszka” to nie tylko bieg na dystansie 10 km ulicami Radomia, ale również marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Pomimo że impreza ta związana jest z bieganiem, stała się stałym elementem kalendarza sportowych wydarzeń miasta.

Organizatorzy, członkowie stowarzyszenia Biegiem Radom, przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Zapowiadają nagrody dla trzech najliczniejszych drużyn, które wejdą na start. Wykluczają jednak możliwość zdobycia nagród przez członków swojego stowarzyszenia. Dodatkowo, na trasie marszu Nordic Walking będą wręczane nagrody za miejsca od pierwszego do trzeciego zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Planują też wyróżnienie dla najstarszych uczestników – kobiety i mężczyzny.

Zgłoszenia na „Niepodległościową Dyszkę” są przyjmowane przez internet do 8 listopada za pośrednictwem stron sportmaniacs lub biegiemradom. Możliwe będzie również zgłoszenie się w siedzibie stowarzyszenia (ul. Narutowicza 9) 10 i 11 listopada.