Planowane marsze mogą spowolnić ruch miejski w najbliższą środę i piątek

Zarówno kierowcy, jak i użytkownicy publicznej komunikacji miejskiej powinni przygotować się na potencjalne perturbacje w nadchodzącą środę i piątek. Te utrudnienia będą wynikały z dwóch planowanych marszów. Środa, 18 października, będzie dniem Marszu Integracyjnego, który jest organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 12 Specjalną im. Biskupa Jana Chrapka w Radomiu.

Oficjalne rozpoczęcie marszu zaplanowano na godzinę przed 10, a punktem startu będzie siedziba Szkoły Podstawowej nr 12. W trakcie trasy, uczestnicy marszu przejdą przez kilka głównych ulic miasta pod opieką funkcjonariuszy policji i strażników miejskich.

Trasa marszu obejmie takie ulice jak: Brata Alberta, Armii Krajowej, Wyścigową, Jana Pawła II, aleją Grzecznarowskiego, Dowkontta, Poniatowskiego, Traugutta, Mickiewicza oraz Sienkiewicza. Pochód zakończy się na placu Materskiego, przy katedrze.

Użytkownicy dróg przemieszczający się w tej części miasta, zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej, powinni spodziewać się trudności w poruszaniu się między godziną 9:45 a 11:20.