Eksponaty prezentowane na wystawie „Heil Smile” są artystycznym przekazem o próbach stworzenia idealnego świata. Prace zawierają elementy mikrokosmosu i makrokosmosu, które doskonale współgrają ze sobą, przypominając równowagę zachodzącą w naturalnym świecie. Artysta wykorzystuje drobne detale, których wielkość symbolicznie odpowiada znaczeniu pełnymi wymiarów obrazów. Większość dzieł jest osobistym odbiciem twórcy, ukazując jego codzienne doświadczenia poprzez bogatą gamę kolorów i kształtów.
Twórca ma nadzieję, że te nacechowane osobistym doświadczeniem dzieła odezwą się zarówno w uniwersalnych jak i indywidualnych prawdach odbiorców. Równocześnie zwraca uwagę na to, jak ważne jest poszanowanie natury, która stanowi klucz do szczęścia nie tylko dla twórcy, ale być może również dla każdego z nas.
Tytułowy obraz „Heil Smile” jest jednak ostrzeżeniem. Przedstawia on kobietę w mundurze wojskowym, z wymuszonym uśmiechem na twarzy. Zamiast medali na klapie marynarki, widnieje symbol uśmiechu. Na ramieniu postaci jest opaska z krwawiącym sercem, a kolczyki w jej uszach mają formę krzyczących ust. Jest to twórcze wyrażenie niezdrowego własnego poszukiwania szczęścia i pokoju przez artystę.
Obraz „Heil Smile” ma bezpośrednie powiązanie z traumatyczną historią rodziny artysty. Dziadek twórcy był więźniem obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie i po zakończeniu wojny stał się tyranem dla swojej rodziny, nie potrafiąc poradzić sobie z doświadczonym złem. Dorastający w tak toksycznym środowisku ojciec artysty również nie mógł uporać się z tym ciężarem i kontynuował cykl przemocy. Ta historia nakazuje autorce sztucznie się uśmiechać, ignorując swoje rzeczywiste potrzeby, co doprowadziło do samookaleczania się.