Inicjatywa dwóch matek dla dzieci: powstanie wspólnoty religijnej pod nazwą Boże Owieczki w Radomiu

W parafii Najświętszego Serca Jezusowego, zlokalizowanej na radomskich Glinicach, zainicjowano powstanie projektu o nazwie Boże Owieczki. Jest to dzieło dwóch matek i jednocześnie wiernych parafii, które pragną wzbudzić u dzieci miłość do Kościoła.

Od września 2023 roku do wspólnoty Boże Owieczki dołączyło niemal 50 dzieci. Jest to efekt zaangażowania dwóch mam, które postanowiły podjąć działania na rzecz skierowania serc dzieci ku Kościołowi. Agnieszka Marchewka i Joanna Ogorzałek to siostry, które stały się pomysłodawczyniami i twórczyniami projektu Boże Owieczki w parafii Najśw. Serca Jezusowego na terenie Radomia.

24 lutego 2024 roku sobota była dniem, kiedy z Koła Gospodyń Wiejskich Polanianki pochodzące z miejscowości Polany niedaleko Wierzbicy panie opowiedziały młodym uczestnikom o tradycjach przyjętych na okres Wielkiego Postu. Dotyczyły one Środy Popielcowej, Niedzieli Palmowej, Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku oraz Wielkiej Soboty. Ale nie tylko – omówiono również zwyczaje związane ze świętami Wielkanocnymi obchodzonymi na wsi. Nie zabrakło śpiewania oraz wspólnej produkcji palm wielkanocnych. Marzena Kacprzak z Koła Gospodyń Wiejskich Polanianki szczegółowo opowiedziała o tych ludowych tradycjach.