Integracyjna gala Dnia Dziecka w Chwałowicach: Scena pełna gwiazd i radosne dziecięce twarze

Dzień Dziecka w Powiecie Radomskim to wielkie święto pełne zabawy, które przyciąga dzieci z całego regionu. W środę odbył się tam Powiatowy Integracyjny Dzień Dziecka, z organizowanym przez Zespół Szkół i Placówek w Chwałowicach. Wydarzenie to było połączeniem koncertów, atrakcji, konkursów i niewyczerpanej dawki radości, najbardziej widocznej na twarzach najmłodszych uczestników.

Zabawa trwała od świtu do zmierzchu, a jej centrum znajdowało się na stadionie oraz w parku obok chwałowickiej placówki. Zarówno kadra szkoły, rodzice jak i wolontariusze zasługują na szczególne uznanie za swoją pracę. Włożyli wiele wysiłku i serca, aby uczynić ten dzień niezapomnianym dla wszystkich dzieci. Maluchy przybyły tego dnia do Chwałowic z różnych stron powiatu radomskiego, a nawet lipskiego, korzystając z organizowanego transportu autokarowego.

„Od kilku lat organizujemy festyny dla dzieci w gminach, ale chcemy, aby na terenie powiatu była cykliczna impreza integracyjna z dużym zasięgiem. Wierzę, że będziemy się spotykać co roku. Pogoda dopisała, atmosfera była wyśmienita, a widząc uśmiechy na twarzach dzieci, wiem, że całe to przedsięwzięcie było warte” – mówił Waldemar Trelka, starosta radomski i pomysłodawca wydarzenia.

W Chwałowicach pojawiły się również osobistości polityczne z gmin Powiatu Radomskiego. Do nich należeli m.in. Justyna Grys, burmistrz miasta i gminy Skaryszew, Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd, Wiesław Pachniewski, wójt gminy Kowala, Agnieszka Jastrzębska, wójta gminy Wierzbica oraz Marek Łuszczek, burmistrza miasta i gminy Iłża. Obecni byli też przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Mroczkowski i radni: Agnieszka Jaworska, Krzysztof Kozera i Marek Jarosz.