Jesienne kulinarne wydarzenie w Radomiu: Festiwal Food Trucków

Pierwszy weekend po rozpoczęciu jesieni, mieszkańcy Radomia będą mogli cieszyć się specjalnym wydarzeniem związanym ze street-foodem. 22 września rusza zaplanowany na trzy dni festiwal food trucków. Pasjonaci gastronomii na kółkach będą serwować różnego rodzaju dania pod gołym niebem. Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia są FUTRAKI i OMNI Centrum Radom.

Miejsce, w którym staną „restauracje na kołach”, to parking przy galerii handlowej OMNI. Począwszy od 22 września, aż do 24 września, kucharze z różnych części świata będą serwować mieszkańcom Radomia swoje specjały, tworząc niemalże plenerową restaurację.

Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję skosztować potraw z przynajmniej czterech różnych kontynentów. Oferta będzie bogata w dania kuchni orientalnej, bałkańskiej, śródziemnomorskiej oraz amerykańskiej – burgerów i belgijskiej frytek. Nie zabraknie również słodkości, kawy i zimnych napojów dla ochłody. To wszystko w atmosferze pikniku na świeżym powietrzu.

Festiwale food trucków stały się już integralną częścią miejskich wydarzeń organizowanych na świeżym powietrzu. Nietypowe dania z różnych zakątków świata, niecodzienne smaki i aromaty przyciągają do nich całe rodziny. Organizatorem tego wydarzenia jest organizacja FUTRAKI, zrzeszająca kilkuset właścicieli food trucków, wybranych ze względu na jakość oferowanych dań.