Laureaci Nagrody Literackiej Miasta Radomia: Olga Górska i Piotr Sadzik

Olga Górska, twórczyni książki „Nie wszyscy pójdziemy do raju”, oraz Piotr Sadzik, autor publikacji „Regiony pojedynczych herezji”, zdobyli prestiżowe wyróżnienie – Nagrodę Literacką Miasta Radomia za rok 2021. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w czwartkowy wieczór, 23 listopada, o godzinie 18:00. Wydarzenie to odbyło się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga na terenie Radomia.

Równo 24 dzieła literackie zostały zgłoszone do tegorocznej edycji nagrody. Spośród nich sześć tytułów uzyskało nominacje. Zgodnie z werdyktem jury, w kategorii „książka naukowa/popularnonaukowa” najwyższe laury zdobył Piotr Sadzik za swoje dzieło „Regiony pojedynczych herezji”. Natomiast w kategorii „książka literacka” najlepszą pozycją okazała się książka „Nie wszyscy pójdziemy do raju”, którą napisała Olga Górska.

Nagroda Literacka Miasta Radomia przyznawana jest od roku 2009 i ma charakter dwuletni. Jej celem jest uhonorowanie wydawnictw, które mają związek z Radomiem lub regionem radomskim, zarówno pod kątem tematyki, jak i osoby autora. Laureaci otrzymali po 10 tysięcy złotych, ale już teraz prezydent Radomia zapowiedział, że w przyszłej edycji nagroda wzrośnie do kwoty 20 tysięcy złotych.

Zarówno Piotr Sadzik, jak i Olga Górska to pisarze, którzy pochodzą z Radomia i których twórczość jest mocno związana z tym miastem.