Miejskie świetlne dekoracje w Radomiu już w trakcie instalacji

Radomskie Zakłady Usług Komunalnych rozpoczęły montaż niezwykłej i oryginalnej świątecznej dekoracji, do której mieszkańcy tego miasta zdążyli już przywyknąć. Najciekawszą ozdobą jest bez wątpienia tunel z tysiącami światełek, który ma oświetlać część deptaka na odcinku ulicy Żeromskiego – od placu Corazziego aż do ulicy Moniuszki.

Tunel, którego długość wynosi 100 metrów, wymaga znacznego nakładu pracy ze względu na ilość oraz rozmieszczenie lamp. Dlatego też prace nad tym projektem rozpoczęły się tak wcześnie, aby gotowa konstrukcja mogła być zaprezentowana publiczności około 6 grudnia, kiedy to zwykle następuje uroczyste „zapalenie” wszystkich świątecznych dekoracji miejskich. Warto dodać, że choć ilość światełek może robić wrażenie, są one energooszczędne, a więc zużycie energii elektrycznej będzie na poziomie porównywalnym do standardowych ulicznych latarni tej części ulicy Żeromskiego. Tak więc zaplanowany tunel stanie się nie tylko uroczystą dekoracją, ale także praktycznym oświetleniem deptaka.

Nie tylko tunel świetlny ma być gotowy do 6 grudnia. Inne dekoracje również mają zdobić tę część Radomia. Jak co roku, na placu Corazziego pojawią się figury Mikołaja na motocyklu, misia trzymającego prezent, karety oraz bombki. Nie zabraknie również napisu „I Love Radom”.