Sąd skazał na dwa lata więzienia kierowcę, który śmiertelnie potrącił 18-latka i ciężko ranił jego ojca

Incydent, który zakończył się tragicznie, miał miejsce w Radomiu, gdzie mężczyzna przewożący w swoim bmw potencjalnego klienta chciał zademonstrować mu możliwości samochodu. W wyniku nadmiernej prędkości, 35-letni kierowca uderzył w pieszych idących chodnikiem. W rezultacie 18-latek zginął, a jego ojciec odniósł poważne obrażenia.

Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu, poinformował PAP w środę, że sąd nałożył na oskarżonego karę dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wydał orzeczenie, które zakazuje prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych na okres pięciu lat.

Zgodnie z wyrokiem sądu, rodzice zmarłego nastolatka – będący stronami posiłkowymi – otrzymają zadośćuczynienie. Kwota 10 tysięcy złotych zostanie przyznana poszkodowanemu ojcu, natomiast matka otrzyma 8 tysięcy złotych. Ponadto 35-letni Mateusz D. będzie musiał pokryć koszty wynikające z zatrudnienia adwokata przez rodziców.

Warto jednak dodać, że wyrok nie jest prawomocny. Wszystkie strony mają prawo do odwołania się od niego do Sądu Okręgowego w Radomiu.