Lotnisko Warszawa-Radom: Kolebka powietrznego ruchu na Mazowszu notuje rekordową liczbę pasażerów

Od kwietnia tego roku, Lotnisko Warszawa-Radom, z ogromnym sukcesem obsłużono prawie 100 tys. podróżnych. Według danych podanych przez nowego operatora lotniska, liczba ta jest pięciokrotnie wyższa w porównaniu do dwóch lat działania poprzedniego portu lotniczego. Mimo to, trzecie co do wielkości lotnisko na Mazowszu prowadzi obecnie jedynie kilka połączeń.

Oficjalne otwarcie Lotniska Warszawa-Radom nastąpiło 27 kwietnia, a uczestniczyły w nim ważne postaci z kraju. Państwowy PPL, który jest operatorem lotniska, zainwestował około 800 mln zł w jego odnowienie. Przed tym inwestycją, na terenie tym działało już port lotniczy Radom-Sadków. Jednakże po ponad dwóch latach działalności, poprzedni port lotniczy spotkał się z niepowodzeniem zarówno biznesowym jak i wizerunkowym.

Podczas uroczystości otwarcia, premier Mateusz Morawiecki triumfalnie ogłosił „zdjęcie klątwy rzuconej przez komunistów na Radom”. Od chwili otwarcia nowego lotniska, jedynym przewoźnikiem lotniczym oferującym regularne połączenia jest Polskie Linie Lotnicze LOT. W grudniu, kolejnym przewoźnikiem który otworzy swoją trasę będzie Wizz Air, oferujący połączenia do Larnaki na Cyprze. Dodatkowo dostępne są loty czarterowe.