Lotnisko Warszawa-Radom: ponad 7,5 tysiąca odprawionych pasażerów w lutym

W lutym, miesiącu o najmniejszej liczbie dni w roku, na Lotnisku Warszawa-Radom zanotowano ponad 7,5 tysiąca odprawionych pasażerów. Osoby te korzystały z połączeń do takich miejsc jak Larnaka, Rzym czy Szarm el-Szejk. W sumie, od początku roku 2024, port lotniczy w Radomiu przyjął 14.878 podróżnych, natomiast od momentu jego uruchomienia, czyli od końca kwietnia 2023 roku, liczba wszystkich przewiezionych osób wyniosła 120.541.

Na lotnisku w Radomiu zakończył się okres ferii zimowych – pierwszych od czasu wznowienia działalności portu. Liczba obsłużonych pasażerów w trakcie przerwy świątecznej województwa mazowieckiego, które inaugurują sezon narciarski każdego roku, aż do ostatniej niedzieli lutego, tj. 25-go, wyniosła aż 9.897. W samym tylko lutym na lotnisku odnotowano 7.554 pasażerów.

Zmiana czasu na letni następuje pod koniec marca i wiąże się z modyfikacją siatki połączeń lotniczych – z zimowej na letnią.

W planach na sezon letni 2024 z lotniska w Radomiu są trasy obsługiwane regularnie przez Polskie Linie Lotnicze LOT do miast takich jak Rzym, Preweza, Tirana. Krajowy przewoźnik zamierza również otworzyć nowy kierunek – Ochrydę w Macedonii Północnej. Tymczasem węgierska linia lotnicza Wizz Air ma w planach kontynuować letnie połączenia do Larnaki na Cyprze.