Zmiana lokalizacji przystanku Wierzbicka/Czarnoleska 06 z powodu planowanych robót drogowych

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (MZDiK) przekazuje informację o konieczności przeniesienia przystanku autobusowego Wierzbicka / Czarnoleska 06. Zmiana, wynikająca z planowanej przebudowy zatoki przystankowej oraz budowy zjazdu do posesji, ma obowiązywać od środy 6 marca 2024 roku, począwszy od godziny 10:00, aż do czasu zakończenia prac.

Zleceniodawcą prac będzie prywatny inwestor, będący właścicielem przyległej działki budowlanej. Projekt nie jest realizowany na wniosek lub w porozumieniu z MZDiK. Przystanek autobusowy Wierzbicka / Czarnoleska 06 (kierunek ulica Warsztatowa) zostanie tymczasowo wyłączony z użytkowania w trakcie trwania robót drogowych.

Dla pasażerów korzystających z linii nr 7 oraz innych, które korzystają z tego przystanku, będzie obowiązywać przystanek tymczasowy. Zostanie on umieszczony około 130 metrów przed stałym miejscem lokalizacji, pomiędzy przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną a skrzyżowaniem z ulicą Czarnoleską.

Warto jednak podkreślić, że przystanek tymczasowy nie będzie obsługiwany przez autobusy linii 1, 12, 14, 25 i N2, które skręcają w ulicę Czarnoleską tuż za przystankiem. Autobusy tych linii będą nadal zatrzymywały się na przystanku Czarnoleska / Wierzbicka 02, niezmienionym przez prace drogowe.