"Łucznik" Radom zdobył tytuł Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Spółka Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jako jedyna spośród przedsiębiorstw z branży zbrojeniowej została wyróżniona nagrodą w tegorocznej edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Konkurs ten jest organizowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” i cieszy się honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Głównym celem konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom jest docenienie i promowanie pracodawców, którzy wypracowują i stosują dobre praktyki w obszarze przestrzegania przepisów prawnych dotyczących pracy. Na pierwszym planie są tu takie aspekty jak stabilne zatrudnienia, przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz respektowanie prawa do tworzenia związków zawodowych. Kandydatów do tego prestiżowego wyróżnienia zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne NSZZ „Solidarność”. W przypadku Łucznika zgłoszenie nadeszło od Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. Certyfikat uzyskany w ramach konkursu jest ważny przez trzy lata.

Dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom, wyraził swoją dumę z otrzymanego wyróżnienia. Podkreślił, że to ich pracownicy nominowali spółkę do tej nagrody. Firma dokłada wszelkich starań, aby stać się jak najbardziej atrakcyjnym i przyjaznym miejscem pracy. W dużej mierze to właśnie dzięki zaangażowaniu pracowników Łucznik osiągnął swoją obecną pozycję na rynku.

Od kilku lat firma zauważalnie zwiększa zatrudnienie, co wiąże się również z rosnącą produkcją i nieustannym rozwojem spółki. Ten wzrost liczby pracowników jest istotny także dla realizacji projektu nazwanego „Rozbudowa mocy wytwórczych Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o. o.”. Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu. Firma, działająca na wielu płaszczyznach, zatrudnia obecnie prawie 600 pracowników o różnych specjalizacjach: od operatorów maszyn do obróbki, poprzez konstruktorów i technologów, aż po pracowników administracyjnych czy specjalistów ds. finansów, logistyki, handlu czy marketingu.