Mieszkańcy Radomia mogli pozbyć się elektrośmieci całkowicie za darmo

W sobotę, 22 kwietnia na parkingu w pobliżu Urzędu Miejskiego w Radomiu osoby prywatne mogły pozbyć się starych telewizorów, posiadanych wcześniej żelazek, uszkodzonych radioodbiorników czy suszarek do włosów. Była to część trwającej akcji zbierania elektroodpadów, która zbiegła się z obchodami Dnia Ziemi.

Zbiórka odpadów elektronicznych i makulatury w Radomiu odbyła się w związku z tym, że Urząd Miejski zachęcał mieszkańców do oddawania starych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Do tego wydarzenia doszło w sobotę, 22 kwietnia, na parkingu przy urzędzie miejskim, znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Staszica. W tym miejscu mieszkańcy mogli podrzucić swoje zużyte urządzenia, które nie nadają się do standardowej miejskiej utylizacji odpadów.

Wśród wyrzuconych przedmiotów znalazły się przestarzałe telewizory, uszkodzone ekrany komputerów i niedziałające radia. Dodatkowo, osoby prywatne przyniosły nieużywany papier, który zgromadziły w swoich domach. Oznakowanie na parkingu podkreślało właściwe wytyczne dotyczące segregacji odpadów.

Koordynatorzy akcji zadeklarowali, że kolejna zbiórka odpadów elektronicznych odbędzie się w Radomiu 27 maja.