Pierwsze klasy ZDZ w Radomiu odbyły swoje ślubowanie

Zwyczajowe uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa w Kościele Garnizonowym. Po nabożeństwie uczestnicy przenieśli się na Plac Jagielloński na uroczyste spotkanie. Zainteresowanie tłumu wzbudziły grupy w strojach historycznych, m.in. uczniowie w mundurach z czasów Księstwa Warszawskiego oraz Wojskowa Orkiestra Dęta.

Specjalnie na przyrzeczenie przybyło wielu gości. Wojciech Skurkiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Katarzyna Kalinowska, Zastępca Prezydenta Miasta Radomia, Waldemar Trelka, Starosta Radomski, nadinspektor Waldemar Wołowiec, Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu, delegacje szkół ZDZ z Radomia i województwa świętokrzyskiego, przedstawiciele kolei, wojska, lotnictwa, straży pożarnej, kombatanci oraz oczywiście rodzice uczniów.

Drodzy uczniowie, odkryliście idealne środowisko do poszerzania swojej wiedzy, zgłębiania zainteresowań i pogoni za marzeniami. Myślą przewodnią naszej szkoły jest zachowanie tradycji przy jednoczesnym podejmowaniu nowych wyzwań.

Katarzyna Kołodziejska, dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu, stwierdziła.