Miłośnicy tradycji i rzemiosła spotkają się na Mazopikniku w Muzeum Wsi Radomskiej

W nadchodzącą sobotę, 25 maja, teren Muzeum Wsi Radomskiej zamieni się w miejscem pełnym atrakcji, gdzie odbędzie się pierwszy w tym roku Mazopiknik. Impreza zaoferuje nie tylko prezentację tradycyjnych mazowieckich produktów rzemieślniczych, ale również różnorodne konkursy, praktyczne warsztaty oraz wiele innych ciekawych atrakcji.

Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się o godzinie 12:00 na przestrzeni obok malowniczego wiatraka z Wierzbicy. Izabela Stelmańska, będąca zastępcą dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w urzędzie marszałkowskim, zaprasza wszystkich na tę niezapomnianą imprezę. Podkreśla, że Mazowsze jest otwarte na zabawę we wspólnym gronie, a Mazopiknik zawsze gwarantuje niesamowitą atmosferę rodzinnej integracji. Będzie to okazja do poznania wystawców, jak również instytucji kulturalnych prezentujących swoje propozycje. Dodatkowo, wszyscy goście będą mieli możliwość spróbowania potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Poza atrakcjami Mazopikniku, goście Muzeum Wsi Radomskiej będą mogli skorzystać z dodatkowych propozycji. Ilona Jaroszek, dyrektor placówki, zachęca do zwiedzenia wystaw – zarówno stałych, jak i czasowych – które będą dostępne dla wszystkich odwiedzających tego dnia muzeum.